Lutowe spotkanie (ISC)2 Chapter Poland | 22.02.2024 18:00 | Onsite EY

Zapraszamy na drugie spotkanie lutowe, tym razem onsite w siedzibie firmy EY.

Agenda:

Anna Krakowiak & Artur Zięba Kozarzewski: Jak ransomware uszkadza pliki?

Opis prezentacji: Podczas prezentacji przedstawione zostaną aspekty związane z kryptografią, w tym sposoby szyfrowania plików przez popularne rodziny ransomware, błędy popełniane przez developerów powodujące m.in. nieodwracalne uszkadzania plików, niepoprawnie implementowane algorytmy kryptograficzne oraz odzyskiwaniem danych po atakach ransomware.

Anna Krakowiak Bio – zajmuje się cyberbezpieczeństwem pomaga organizacjom w sytuacjach ataków hakerskich. Ma doświadczenie zarówno w sektorze przedsiębiorstw jak i w sektorze publicznym w kraju oraz zagranicą.

Artur Zięba Bio: Z wykształcenia matematyk, absolwent Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, certyfikowany CISSP. Z zawodu i zainteresowań specjalista ds. bezpieczeństwa systemów informatycznych. Współtworzył i wdrażał rozwiązania zabezpieczające, jedne z największych systemów ochrony informacji niejawnych w Polsce, m.in. Policyjną Sieć Transmisji Danych Niejawnych i systemy Straży Granicznej. Brak udział w projektach naukowo badawczych z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego. Uczestniczył w międzynarodowych Ćwiczeniach NATO ds. Łączności i Informatyki (NCIA). Prelegent na konferencjach z zakresu Security, m.in. The Hack Summit oraz Semafor. Przewodził pracy zespołowi badawczo-rozwojowego projektującemu nowe rozwiązania do ochrony systemów IT/ICS. Aktualnie związany z firmą KRYPTON Polska Sp.z.o.o. na stanowisku architekta systemowego ds. cyberbezpieczeństwa, dodatkowo dzieli się swoją wiedzą prowadząc szkolenia z zakresu cyberbezpieczeńśtwa. Członek stowarzyszeń ISSA, (ISC)2 oraz (ISC)2 Poland Chapter. Aktywnie działa w celu poszerzenie świadomości otoczenia na zagrożenia związane z systemami informatycznymi.

Link do rejestracji: https://app.evenea.pl/event/ISC2PLFebruary/


Opublikowano

w

przez

Tagi: