Zapraszamy na grudniowe spotkanie Grupy ISC2 Poland Chapter, które odbędzie się w dniu 10.12.2024 (wtorek) w godz. 17:30-23:30 w firmie NTT Data. Jeśli nie możesz uczestniczyć osobiście, to dołącz online.
AGENDA WYDARZENIA:
17:30 – 18:30 Kamil Basaj: „Operacje informacyjne z perspektywy operacyjnej”
18:30 – 19:30 Adam Haertle: „Dezinformowanie przez hakowanie – historia wschodnich operacji wpływu w Polsce”
Omówimy kilkanaście incydentów, w których „nieznani sprawcy” przełamywali zabezpieczenia stron WWW polskich samorządów, mediów czy instytucji, by publikować tam komunikaty wspierające interesy Białorusi i Rosji.
19:30 – 23:30 Networking (Fabryka Norblina)
Link do rejestracji na wydarzenie: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/ISC2ChapterPL-December
Adam Haertle: Zaufana Trzecia Strona
Ekspert bezpieczeństwa z dwudziestoletnim doświadczeniem, a także prelegent, trener i wykładowca. Laureat prestiżowej nagrody Digital Shapers 2021 magazynów Forbes i Business Insider. Co roku prowadzi ponad 150 prelekcji dla grup otwartych oraz zamkniętych w Polsce oraz zagranicą, poświęconych kwestiom bezpieczeństwa w sieci, zagrożeń związanych z korzystaniem z bankowości elektronicznej, prywatności oraz ochrony informacji w przedsiębiorstwie. Z sukcesem przeszkolił zarówno zarządy największych polskich przedsiębiorstw jak i pracowników setek firm i instytucji. W swoich prezentacjach prostym, przystępnym językiem i na prawdziwych przykładach opisuje realne zagrożenia czyhające na firmy i użytkowników. Jest także twórcą i redaktorem naczelnym serwisu ZaufanaTrzeciaStrona.pl, jednego z najpopularniejszych polskojęzycznych serwisów internetowych poświęconych bezpieczeństwu informacji. Przed założeniem własnej firmy pracował jako konsultant bezpieczeństwa w firmie Deloitte a następnie jako CISO w firmie UPC (część Liberty Global), gdzie przez 12 lat odpowiadał za wszystkie kwestie związane z ochroną informacji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od 2004 regularnie występuje na wszystkich dużych konferencjach poświęconych bezpieczeństwu w Polsce, gdzie zbiera najwyższe oceny w ankietach uczestników. Wykładowca studiów podyplomowych z obszaru zarządzania bezpieczeństwem na SGH i Akademii Leona Koźmińskiego. Organizator jednej z największych polskich konferencji poświęconych bezpieczeństwu – Oh My H@ck (omhconf.pl).
Kamil Basaj: Prezes Fundacji INFO OPS Polska
Kamil Basaj jest założycielem i prezesem Fundacji INFO OPS Polska. Kieruje pracami zespołów ds. reagowania na incydenty w środowisku informacyjnym ZBPI / IERT. Twórca procesów bezpieczeństwa środowiska informacyjnego. Zawodowo związany z Dowództwem Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni i Rządowym Centrum Bezpieczeństwa.
Pełnił funkcję Doradcy Ministra Obrony Narodowej. Członek zespołu doradczego Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie konsultacji procesów manipulacji środowiskiem informacyjnym.
Konsultant projektów badawczych i naukowych nad zjawiskami oddziaływania informacyjnego, psychologicznego, bezpieczeństwa środowiska informacyjnego, bezpieczeństwa procesu decyzyjnego. Wykładowca Eksperckiego Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa.
Prowadzi wykłady i warsztaty z zakresu operacji informacyjnych i psychologicznych na uczelniach wyższych oraz w administracji państwowej. Prowadzi szkolenia z zakresu walki informacyjnej dla zespołów posiadających zdolności prowadzenia działań niekinetycznych. Prowadzi badania nad procesami poznawczymi, w tym modelami kontroli obitej.
Pomysłodawca i koordynator pierwszych w Polsce ćwiczeń z bezpieczeństwa środowiska informacyjnego INFO OPS EXE™ obejmujących działania z zakresu aktywnych i pasywnych zdolności rozpoznania, aktywnej obrony, operacji informacyjnych, psychologicznych z uwzględnieniem ochrony procesu decyzyjnego w wymiarze wirtualnym, fizycznym i poznawczym.
Założyciel projektu propagującego wiedzę o zjawiskach manipulacji środowiskiem informacyjnym Disinfo Digest.
Jest jednym z pomysłodawców i inicjatorów powołania organizacji CYBEROT, CYBERON, Disinfo Digest prowadzących działania na rzecz bezpieczeństwa środowiska informacyjnego.
Jest prelegentem na krajowych i zagranicznych konferencjach poświęconych bezpieczeństwu środowiska informacyjnego i poznawczego.