Spotkanie polskiego Chapteru (ISC)2 w EY | 12.04.2018

Zapraszamy na kolejne spotkanie polskiego Chapteru (ISC)2, które odbędzie się w EY w dniu 12.04.2018.

=======================================================
AGENDA

Prezentacja 1: Konrad Jędrzejczyk – Przełamywanie zabezpieczeń WiFi w praktyce cz.2
Opis prezentacji: W trakcie prezentacji zostaną przedstawione najbardziej użyteczne metody przełamywania współcześnie używanych zabezpieczeń WiFi, będące w zasięgu dzisiejszego oprogramowania oraz mocy obliczeniowej sprzętu. Tematyka prezentacji pokrywa kompletny proces ataku zaczynając od akwizycji informacji dotyczącej sieci adwersarza do realistycznych ataków dostępnymi narzędziami.

Konrad Jędrzejczyk BIO: Rówieśnik Commodore 64C, których ma blisko 25 w swojej kolekcji liczącej prawie 50 jednostek firmy CBM. Elektronik-amator od dziecka ze szczególnym zamiłowaniem do przełamywania zabezpieczeń transmisji bezprzewodowych. Jako pierwszy przedstawił w 2017 PoC ataku współczesnych systemów (web/server/net) przy użyciu Commodore 64 w roli maszyny atakującej. W korporacjach od 2011 roku w rolach powiązanych z incydentami bezpieczeństwa.

Prezentacja 2: Marcin Dudek – Wykorzystanie fałszywych BTSów jako element pentestu urządzeń korzystających z kart SIM
Opis prezentacji: Fałszywe stacje bazowe są często omawiane jako zagrożenie dla prywatności użytkowników telefonów komórkowych. Jednak łącze komórkowe jest coraz częściej wykorzystywane przez wiele innych urządzeń, np. w samochodach, windach, czy przemysłowych systemach sterowania (ICS). Sprawia to kłopot podczas pentestów – mimo, że przesyłane dane mogą być dokładnie takie same jak np. w przypadku wykorzystania sieci WiFi, to dostęp do nich jest utrudniony. Większość poradników bezpieczeństwa całkowicie pomija ten temat. Okazuje się, że fałszywe BTSy, tak często przedstawiane w złym świetle, mogą zostać wykorzystane aby wesprzeć badanie tego kanału komunikacyjnego. Prezentacja będzie oparta o praktykę – zbudowany testbed i przeprowadzone doświadczenia. Dodatkowo zostaną omówione wymagania sprzętowe na takie środowisko i aspekty prawne.

Marcin Dudek BIO: Specjalista bezpieczeństwa teleinformatycznego, członek zespołu ComCERT.PL, który świadczy usługi z zakresu reagowania na incydenty teleinformatyczne. Specjalizuje się w bezpieczeństwie przemysłowych systemów sterowania (ICS). Absolwent brytyjskiej uczelni University of Warwick. Założyciel koła naukowego zajmującego się cyberbezpieczeństwem na Wojskowej Akademii Technicznej. Dwukrotnie nagradzany za znalezione błędy bezpieczeństwa w produktach Microsoftu. Razem z zespołem zdobył nagrodę za najlepszy dokument decyzyjny w przypadku konfliktu cybernetycznego w konkursie Cyber 9/12 Europe, organizowanym przez Atlantic Council.

=======================================================

DATA I MIEJSCE SPOTKANIA

Data: 12.04.2018 [czwartek]
Godzina: 18:00
Miejsce: Ernst&Young
Adres: Rondo ONZ 1; piętro 14
/*W przypadku problemów z wejściem na spotkanie prosimy o kontakt telefoniczny na numery 504 502 649 lub 506 225 779.*/

=======================================================

POZOSTAŁE OGŁOSZENIA

Harmonogram kolejnych spotkań/wydarzeń bezpieczeństwa:
* 24.05.2018: Kacper Kulczycki – Wykorzystanie narzędzi forensic w praktyce
* 4-5.06.2018: Konferencja CONFidence w Krakowie (Jako partnerzy tego wydarzenia mamy 10% zniżki na bilety dla naszych sympatyków. Aby skorzystać ze zniżki należy podać kod CP_isc2-10 podczas rejestracji na stronie https://confidence2018.evenea.pl)
* 14.06.2018: Konferencja InfoTrams z okazji 70-lecia informatyki w Polsce (organizowana przez ISSA Polska przy pomocy naszego Chapteru – wkrótce ruszy rejestracja na to wydarzenie)
* 21.06.2018: Zgromadzenie Walne


Opublikowano

w

przez

Tagi: