Październikowe spotkanie online (ISC)2 Poland Chapter – 1.10.2020

Zapraszamy na kolejne spotkanie polskiego Chapteru (ISC)2, które odbędzie się 1.10.2020 o godz. 18:00. Link do wydarzenia: https://passus.webex.com/passus/j.php?MTID=mb89acbb824e11db96f4da51cabf882aa

Agenda:

Ireneusz Tarnowski – Jak reagować na cyberincydenty w warunkach szybko zmieniających się zagrożeń.

Opis prezentacji:

Prelekcja z elementami warsztatu, jej celem jest zaprezentowanie sposobu budowania cyberbezpieczeństwa na podstawie analizy zagrożeń oraz budowania wymaganych mechanizmów pozwalających na wykrywanie i blokowanie ataków. W trakcie prezentacji omówione zostaną takie elementy, jak: protect (tworzenie architektury dającej potencjał do reagowania na cyberataki – EDR, AV, IPS, FW, segmentacja sieci); detect (jak wykrywać ataki, po czym poznać cyberatak, jak budować polityki wykrywające); respond (reagowanie na incydenty, jak tworzyć plan reagowania na incydenty); anticipate (jak przygotować się na atak i jak zdobywać wiedzę o zagrożeniach). Pokazane zostanie, od czego zacząć skuteczną ochronę firmy przed cyberatakiem i jak umiejętnie połączyć wiele elementów, zarówno technologicznych, jak i organizacyjnych czy kompetencyjnych.

Ireneusz Tarnowski BIO:

Ekspert w Zespole Analiz i Reagowania na Cyberzagrożenia w Santander Bank Polska, gdzie na co dzień zajmuje się taktycznym oraz operacyjnym Cyber Threat Intelligence. Analizując zagrożenia w cyberprzestrzeni oraz TTP (techniki, taktyki i procedury) w atakach ocenia potencjalny wpływ na organizację i opracowuje plany reakcji na pojawiające zagrożenia. Absolwent Informatyki oraz Cyber Security Management. Na polu bezpieczeństwa systemów informatycznych skutecznie łączy zdobytą wiedzę z ponad 14-letnim doświadczeniem. Będąc niezależnym konsultantem przeanalizował setki incydentów komputerowych. Angażując się w opracowywanie metod wykrywania oraz analizę zagrożeń szeroko rozumianej infrastruktury informatycznej, przygotowuje techniczne oraz organizacyjne rozwiązania mające na celu zwiększanie poziomu bezpieczeństwa organizacji. Miłośnik defensywnego podejścia do cyberbezpieczeństwa oraz uczestnik “bleuteam” w grach treningowych zespołów reagowania na incydenty. Od czasu do czasu dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami na krajowych konferencjach oraz prowadząc szkolenia.


Opublikowano

w

przez

Tagi: