Zapraszamy na grudniowe spotkanie organizacji (ISC)2 Poland Chapter w dniu 2.12.2021 o godz. 18:00 w trybie online.
AGENDA SPOTKANIA
Prezentacja 1: Kamil Basaj: „Operacje informacyjno psychologiczne – perspektywa operacyjna.”
Kamil Basaj Bio: Kamil Basaj jest założycielem i prezesem Fundacji INFO OPS Polska. Kieruje pracami zespołów ds. reagowania na incydenty w środowisku informacyjnym IERT. Twórca procesów bezpieczeństwa środowiska informacyjnego. CEO zespołu reagowania na incydenty w środowisku informacyjnym IERT. Pełnił funkcję Doradcy Ministra Obrony Narodowej. Członek zespołu doradczego Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie konsultacji procesów manipulacji środowiskiem informacyjnym. Konsultant projektów badawczych i naukowych nad zjawiskami oddziaływania informacyjnego, psychologicznego, bezpieczeństwa środowiska informacyjnego, bezpieczeństwa procesu decyzyjnego. Wykładowca Eksperckiego Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa. Prowadzi wykłady i warsztaty z zakresu operacji informacyjnych i psychologicznych na uczelniach wyższych oraz w administracji państwowej. Prowadzi szkolenia z zakresu walki informacyjnej dla zespołów posiadających zdolności prowadzenia działań niekinetycznych. Prowadzi badania nad procesami poznawczymi, w tym modelami kontroli odbitej. Pomysłodawca i koordynator pierwszych w Polsce ćwiczeń z bezpieczeństwa środowiska informacyjnego INFO OPS EXE™ obejmujących działania z zakresu aktywnych i pasywnych zdolności rozpoznania, aktywnej obrony, operacji informacyjnych, psychologicznych z uwzględnieniem ochrony procesu decyzyjnego w wymiarze wirtualnym, fizycznym i poznawczym. Założyciel projektu propagującego wiedzę o zjawiskach manipulacji środowiskiem informacyjnym Disinfo Digest. Jest jednym z pomysłodawców i inicjatorów powołania organizacji CYBEROT, CYBERON, Disinfo Digest prowadzących działania na rzecz bezpieczeństwa środowiska informacyjnego. Jest prelegentem na krajowych i zagranicznych konferencjach poświęconych bezpieczeństwu środowiska informacyjnego i poznawczego.
Prezentacja 2: Mateusz Olejarka: „Developer na cyfrowym celowniku”
Ostatnie lata pokazują znaczny wzrost ataków na komponenty i narzędzia wykorzystywane w tworzeniu aplikacji.
Od lewych bibliotek, złośliwych zmian w znanych bibliotekach czy językach programowania do podatności w elementach składowych infrastruktury CI/CD.
Podczas prezentacji pokażę garść ciekawych przykładów i technik ataku oraz powiem, jak pracować bezpiecznie jako programista.
Będzie o typo squatting’u, dependency confusion, historie ataków na PHP, Codecov, Homebrew czy SolarWinds i atakach korzystających z Gradle czy infekujących projekty NetBeans.
Mateusz Olejarka Bio: Principal Security Consultant | Head of Web Security @ SecuRing.
Zawodowo zajmuje się testowaniem bezpieczeństwa aplikacji webowych oraz mobilnych. Wcześniej, po drugiej stronie barykady, jako programista brał udział w rozwoju i utrzymaniu platformy klasy BPMS wdrożonej w wielu polskich instytucjach finansowych i ubezpieczeniowych. Trener mający za sobą ponad 60 przeprowadzonych szkoleń związanych z tworzeniem i testowaniem bezpieczeństwa oprogramowania. Prelegent na wielu krajowych i zagranicznych konferencjach. Znajduje się na listach Hall of Fame firm takich jak: Adobe, Algolia, GM, Jet, Netflix, Tesla, Twitter, Uber, Yahoo.
https://www.linkedin.com/in/molejarka
https://twitter.com/@molejarka
====================================================
Link do wydarzenia: https://passus.webex.com/passus/j.php?MTID=m4f0f3cce62b9df4d59a928b3c73202b9
Password: ISC_PL
====================================================