Zaproszenie na spotkanie polskiego Chapteru (ISC)2 | 22.03.2018

Zapraszamy na kolejne spotkanie polskiego Chapteru (ISC)2, które odbędzie się w dniu 22.03.2018 w siedzibie firmy Ernst&Young.
============================================================

Agenda:

Prezentacja 1: 

MARTIN ŠIMKA, PhD. CISSP PMP: Center for Cyber Safety and Education 
 
Opis prezentacji: Opowiem o możliwościach, które oferuje nam ta część (ISC)2, wcześniej znana pod nazwą (ISC)² Foundation. Zaprezentuję co zrobiliśmy do tej pory i co jeszcze przed nami. Dowiecie się o co chodzi z tym Garfield’em (GARFIELD’S CYBER SAFETY ADVENTURES – Digital Citizenship Program) oraz jakie zasoby są dostępne dla edukacji dzieci, młodzieży, dorosłych i starszych osób i jak chcemy wesprzeć edukację w Polsce.
 
Martin Simka BIO: Martin ukończył studia o kierunku elektronika i multimedialne telekomunikacje w 2002 roku na Politechnice w Koszycach (Słowacja), w 2010 roku na tej samej uczelni otrzymał tytuł doktora z zakresu elektroniki. Jest absolwentem kilku stażów badawczych we Francji, Niemczech i Belgii gdzie pracował nad bezpiecznymi implementacjami kryptograficznych modułów. W Polsce mieszka i pracuje od 12 lat. Zdobywał doświadczenie jako architekt rozwiązań oraz kierownik projektów w dziedzinach takich jak biometria, PKI, telewizja cyfrowa. Jest ekspertem w dziedzinie kryptografii. W 2013 roku został współzałożycielem polskiego chapteru (ISC)2, od 2015 do 2017 roku był jego prezesem. Obecnie zajmuje się rozwojem produktu i zarządzaniem projektami w Showmax (spółka Naspers).
 
Prezentacja 2: 
 
Konrad Jędrzejczyk: Przełamywanie zabezpieczeń WiFi w praktyce cz.1
Opis prezentacji: W trakcie prezentacji zostaną przedstawione najbardziej użyteczne metody przełamywania współcześnie używanych zabezpieczeń WiFi, będące w zasięgu dzisiejszego oprogramowania oraz mocy obliczeniowej sprzętu. Tematyka prezentacji pokrywa kompletny proces ataku zaczynając od akwizycji informacji dotyczącej sieci adwersarza do realistycznych ataków dostępnymi narzędziami.
Konrad Jędrzejczyk BIO: Rówieśnik Commodore 64C, których ma blisko 25 w swojej kolekcji liczącej prawie 50 jednostek firmy CBM. Elektronik-amator od dziecka ze szczególnym zamiłowaniem do przełamywania zabezpieczeń transmisji bezprzewodowych. Jako pierwszy przedstawił w 2017 PoC ataku współczesnych systemów (web/server/net) przy użyciu Commodore 64 w roli maszyny atakującej. W korporacjach od 2011 roku w rolach powiązanych z incydentami bezpieczeństwa.
============================================================
Data i miejsce spotkania:
Data: 22.03.2018 [czwartek]
Godzina: 18:00
Miejsce: Ernst&Young
Adres: Rondo ONZ1; 14 piętro
============================================================
POZOSTAŁE OGŁOSZENIA:
 1. Prosimy o zgłaszanie się prelegentów na konferencję InfoTramps organizowaną wspólnie z ISSA Polska z okazji 70-lecia informatyki w Polsce
 2. Plan kolejnych spotkań edukacyjnych:
    * 5.04.2018 w T-mobile (więcej info o tym spotkaniu podamy wkrótce)
       I) Przedstawienie laboratorium do IoT
       II) Adam Lange & Adam Haertle: [ 1) Od zera do botmastera; 2) 30 przedstawień jednego aktora – polskie kampanie malware w 2017]
    * 12.04.2018 w EY
       I) Konrad Jędrzejczyk: Przełamywanie zabezpieczeń WiFi w praktyce cz.2
       II) Marcin Dudek: Wykorzystanie fałszywych BTSów jako element pentestu urządzeń korzystających z kart SIM

Opublikowano

w

przez

Tagi: